Follow Soccerzz on Facebook
ceroacero.es
ogol.com.br
zerozero.pt
playmakerstats.com
calciozz.it
leballonrond.fr
fussballzz.de
voetbalzz.nl
zerozero.com.ar
soccerzz.com
zerozero.com.mx
Login
United States
Competitions
Stats
Latest Transfers
News
Encyclopedia
Matches
Community
Multimedia
Nacionais
MLS
US Open Cup
MLS is Back
NASL [new]
USL Championship
Division I NCAA
Distritais
Feminino
Women´s PS
NWSL Challenge
USL W-League
NWSL
Division I WNCAA
SELEÇÕES
Seleção A
U-23
U-21
U20
U-19
U-18
U-17
U-16
U-15
Olympics
Feminino
Feminino U20
Feminino U-23
Feminino U20
Feminino U-19
Feminino U-18
Feminino U-17
Feminino U-16
Feminino U-15
Feminino Olympics
CLUBES
LA Galaxy
NY Red Bulls
Seattle Sounders
Colorado Rapids
FC Dallas
+ mais
Jogadores
Hope Solo
Oguchi Onyewu
Brek Shea
Ali Krieger
Landon Donovan
+ mais
Treinadores
Carlos Llamosa
Jeff Agoos
Pellegrino Matarazzo
Gregg Berhalter
Sam Laity
+ mais
FIFA
UEFA
CONMEBOL
CAF
AFC
CONCACAF
OFC
FUTSAL
WOMEN
BEACH SOCCER
MLS
Serie A
Bundesliga
La Liga
Premier League
United States of America
MLS
NASL [new]
USL Championship
Division I NCAA
US Open Cup
MLS is Back
NWSL
Women´s Professional Soccer
USL W-League
Division I WNCAA
NWSL Challenge
other countries
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
Andorra
Angola
Anguilla
Antigua and Barbuda
Arab Emirates
Argentina
Armenia
Aruba
Ascenção
Australia
Austria
Autonomous Republic of Abkhazia
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bonaire
Bosnia and Herzegovina
Botswana
Brazil
British Virgin Islands
Brunei
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Canada
Cape Verde
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
China
Colombia
Comoros
Congo
Cook Islands
Costa Rica
Croatia
Cuba
Curaçao
Cyprus
Czech Rep.
Czechoslovakia
Denmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
DR Congo
Dutch Antilles
East Germany
East Timor
Ecuador
Egypt
El Salvador
England
Equatorial Guinea
Estonia
Ethiopia
Faroe Islands
Fiji
Finland
France
French Guyana
French Polynesia
Gabon
Georgia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Greenland
Grenada
Guadeloupe
Guam
Guatemala
Guernsey
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Isle of Man
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jersey
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
Kosovo
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Lithuania
Luxembourg
Macau
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Martinique
Mauritania
Mauritius
Mayotte
Mexico
Moldova
Mongolia
Montenegro
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nepal
Netherlands
New Caledonia
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Niue
North Korea
Northern Cyprus
Northern Ireland
Northern Mariana Islands
Norway
Oman
Pakistan
Palau
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Puerto Rico
Qatar
Rep. of Ireland
Reunion
Romania
Russian Federation
Rwanda
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Martin
Saint Vincent and the Grenadines
Samoa
San Marino
Santa Helena
São Bartolomeu
São Pedro e Miquelão
São Tomé and Príncipe
Saudi-Arabia
Scotland
Senegal
Serbia
Serbia and Montenegro
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Sint Maarten
Slovakia
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
Somalilândia
South Africa
South Korea
South Sudan
Soviet Union
Spain
Sri Lanka
Sudan
Suriname
Swaziland
Sweden
Switzerland
Syria
Taiwan
Tajikistan
Tanzania
Thailand
Tibet
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turkmenistan
Turks and Caicos Islands
Tuvalu
Ukraine
United States of America
Uruguay
US Virgin Islands
Uzbekistan
Vanuatu
Vaticano
Venezuela
Vietnam
Wales
Yemen
Yugoslavia
Zambia
Zanzibar
Zimbabwe
International
Club World Cup
Taça Suruga
Club Challenge
UAFA Cup
Recopa Intercontinental
Champions League
UEFA Super Cup
Women Champions League
Europa League
Europa Conference League
BeNe League
Bene Women´s Super Cup
Royal League
Europa Conference League [Qual.]
Europa League [Qual.]
Champions League [Qual.]
AFC Champ. League
Asian Cup Winners´ Cup
AFC Cup
Indian Ocean Champions Cup
AFC Women´s Club Championship
WAFF Women´s Clubs Championship
GCC Champions League
Concacaf Caribbean Cup
CONCACAF Champ. League
Leagues Cup
Central American Cup
Campeonato CFU
Caribbean Club Championship
Campeones Cup CONCACAF
Leagues Cup NAFU
Copa Sudamericana
Libertadores
R. Sudamericana
Copa Libertadores Feminina
AFL
CAF Champ. League
African Supercup
Confederation Cup CAF
CAF Women´s Champions League
CECAFA Club Championship
UNAF Clube Cup
Taça Confederação CAF (Q)
Champ. League Oceania
OFC Womens Champions League
Melanesian Super Cup
Taça Afro-Asiática
National teams
Finalíssima Intercontinental
World Cup
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Finalíssima Inter Fem
Olympic Women
Women´s World Cup
Preparação Seleções [Feminino]
SheBelieves Cup
U17 World Cup
Women´s WC U17
U20 World Cup
International C.Trophy
Copa do Atlântico
National Friendlies
Yongchuan Tournament
Int. Vale do Tejo
Mundialito FIFA
Confederations C.
U-20 Women's World Cup
Taça Nações Árabes
Jogos do Mediterrâneo Sub-18
FA International Tournament
Taça Nações Árabes S20
Olympic G.
Islamic Games
Qual. Mund. Fem. (Intercont.)
Quatro Nações
Pan American
WC Qualifying
Algarve Cup
Arnold Cup
Pan-Americano Fem.
Torneio Internacional SP Fem.
Maurice Revello Tournament
Cidade do Porto S18
Torneio Internacional Limoges
Torneio Internacional Lisboa
Torneio La Manga
Syrenka Cup
International Algarve Tournament
Nike International Friendlies
Torneo de Naciones U17
Cidade do Porto S16
Copa México
T. Montaigu
Tournoi International
Montaigu F
Qual. JO (Intercontinental)
Torneio Nações
Coupe de l´Outre Mer
Euro
Euro U21
Euro U19
Euro (Q)
WC Qualifiers (UEFA)
UEFA Nations League
UEFA Women´s Nations League
Euro U17
Women's Euro U17
Baltic Cup
Euro U21 (Q)
Qual. Euro U19
Euro Quals U17
Qual. Euro U16
Women´s Euro
Women's Euro U19
Elite League U20
European Women's
Wom. WC Qual. (UEFA)
European Women's Under-19
Qual. Euro Fem. U17
Torneio Desenv. UEFA S16 Masc.
Torneio Desenv. UEFA U16 Fem.
Torneio Desenv. UEFA S15 Masc.
Torneio Desenv. UEFA U15 Fem.
Nordic Tournament U17
Victory Shield
UEFA Regions Cup
Bangabandhu Gold Cup
AFC Cup
Qualif. Jogos Olímpicos Feminino (AFC)
Taça Asiática Feminina
WAFF Womens Championship
Copa Asiática Feminina Sub-20
ASEAN FC (Q)
ASEAN Football Championship
CAFA Nations Cup
Indian Ocean Island Games
WC Qualifiers (AFC)
SAFF Championship
AFC Solidarity Cup
AFC Taça Asiática U23
AFC U19 Championship
AFC U16 Championship
Taça Asiática (Q)
AFC Women´s Championship
Taça Asiática Fem. (Q)
AFC Taça Asiática U23 (Q)
AFC Feminino U16 (Q)
Asian Games
Gulf Cup of Nations
WAFF Championship
Jogos Asiáticos Femininos
East Asian Championship
East Asian Women Championship
AFC Women´s Championship U19
Mini Jogos do Pacífico Sul
CONCACAF Cup
Gold Cup
Qual. Gold Cup
CONCACAF W Championship
Concacaf W Gold Cup
Qual. Mund. Fem. (CONCACAF)
CONCACAF Nations League
WC Qual. (CONCACAF)
CAC Women´s Games
Qual. Gold Cup Feminina
CONCACAF U20
Caribbean Cup
Qual. CONCACAF Nations League
CFU Championship
Copa Centroamericana
CONCACAF U17
CONCACAF Fem. U20
CONCACAF Fem. U17
CONCACAF U15
CONCACAF Women´s U15 Championship
Qual. CONCACAF U17
Qual. CONCACAF U20
Olymp. Qual. (CONCACAF)
Olymp. Qual. Wom. (CONCACAF)
Copa America
Jogos Sul-Americanos
Sudamericano U20
Sudamericano U20 Fem.
Pré-Olímpico CONMEBOL
WC Qual. (CONMEBOL)
Feminina Sul-Americana Sub-19
Sudamericano U17
Sudamericano S15
Women´s Sudamericano
Sudamericano U17 Fem.
AFCON
CHAN
African WC
CAN U23
CAF U17
CAF U20
African Games Women
African Games
CECAFA Cup
WC Qualifiers (CAF)
Qualification CAN
Qual. CAN Fem.
Qualif. Jogos Olímpicos Feminino (CAF)
Qualificação CAN U23
COSAFA Castle Cup
COSAFA Women´s Championship
Taça COSAFA S17
CHAN (Q)
CAF U20 (Q)
Qual. Mundial U20 Fem.
Qual. Mundial U17 Fem.
CAF U17 (Q)
Jogos Pan-Arábicos
OFC Nations Cup
OFC U20
WC Qual. (OFC)
OFC U17
Pacific Games
MSG Prime Minister´s Cup
Jogos do Pacífico Fem.
OFC WNC
OFC U17 Feminino
OFC U20 Feminino
Qual. JO (OFC)
Qual. JO Fem. (OFC)
Polynesia Cup
Taça Afro-Asiática Seleções
Torneio 4 Nações Sub-16
MLS
US Open Cup
NASL [new]
USL Championship
Division I NCAA
Regional
Youth Honours
Futsal
Womens Football
MLS is Back
Other Countries
La Liga
Scottish Premiership
Premier League
Primeira Liga
Serie A
Swiss Super League
Uruguay League
Liga Omã
Portuguese U18 Champ.
Liga Sueca
Malta League
Bolivia League
Internationals
Champions League
Europa League
UEFA Super Cup
Libertadores
Copa Sudamericana
R. Sudamericana
CAF Champ. League
Taça Confederação CAF
CECAFA Club Championship
African Supercup
AFC Champ. League
Europa Conference League
National Teams
World Cup
Euro
UEFA Nations League
Euro (Q)
WC Qualifiers (UEFA)
Copa America
WC Qual. (CONMEBOL)
CHAN
AFCON
CECAFA Cup
Qualification CAN
INT
Rankings
Awards
Team Tops
Team H2H
Player H2H
Coach H2H
Competition Stats
Golden Shoe
Full statistics (93 Competitions)
MLS
Luis Suárez
10 Goals Scored
Real Salt Lake
+-3 Pts.
1 Hat-tricks
Most Hat-tricks
Liga Inglesa
Erling Haaland
25 Goals Scored
Arsenal
+1 Pts.
2 Hat-tricks
Most Hat-tricks
La Liga
Artem Dovbyk
20 Goals Scored
Real Madrid
+12 Pts.
1 Hat-tricks
Most Hat-tricks
Ligue 1
Kylian Mbappé
26 Goals Scored
Paris SG
+9 Pts.
2 Hat-tricks
Most Hat-tricks
Brazil Serie A
Eduardo Vargas
3 Goals Scored
Athletico Paranaense
+0 Pts.
THIS SEASON
UEFA
POR
ESP
ENG
ITA
FRA
GER
NED
RUS
TUR
GRE
BEL
UKR
SCO
NOR
CYP
+39
CONMEBOL
BRA
ARG
COL
URU
ECU
PER
BOL
CHI
PAR
VEN
+ More
CLUB INTERNATIONAL
WC
Club C
UAFA
FINU20
CS
CL
RS
CLF
S20
CL
WCL
SC
EL
ECL
YL
+14
National teams
WC
OGW
SBC
FF
WWC
Arnold Cup
MR
U18
U17
U20
U20W
OG
PA
+33
Archive
All the transfers
All news
National
Racing Louisville FC humbled on home turf by Washington Spirit
2024-05-11 07:00:17
E
0
El Paso Locomotive defeat Loudoun United
2024-05-11 02:06:10
E
0
Top Scorers - Major League Soccer 2024
2024-05-10 14:05:04
E
0
International
Argentinos Juniors beat Rosario Central in close encounter
2024-05-11 05:45:17
E
0
Nice send Le Havre home with tail between their legs
2024-05-11 02:30:24
E
0
York United FC defeat Valour FC
2024-05-11 02:09:07
E
0
Difficult encounter awaits Cádiz against Getafe
2024-05-11 13:00:22
E
0
Lazio enter Empoli contest as hot favourites
2024-05-11 11:30:19
E
0
Los Angeles FC tipped to sweep Vancouver Whitecaps aside
2024-05-11 03:35:11
E
0
Countries
Agents
Directors
Referees
Coaches
Stadiums
Players
Competitions
Teams
National teams
DATABASE
x
129 080
Teams
w
1 192 930
Players
z
63 549
Managers
u
3 907
Competitions
Q
4 429 391
Games
v
1 523 306
Match Reports
F
985 601
Photos
G
1 122 933
Videos
t
23 364
Stadiums
y
14 463
Referees
Livescore
Live matches
Latest Results
All results of major competitions
Fixtures
All upcoming matches from main competitions
Zapping
All television broadcasts
Zapping
All television broadcasts
Agenda
All the results, upcoming matches, training and press conferences of the main teams, raffles of main competitions, etc ...
Create Suggestion
Create a new file in the soccerzz.com database.
Historic
Check your entire Collaboration history
Missing Data
See how your action can be important to complete existing information on soccerzz.com
Top Collaborators
Follow the Top Collaborators here!
Videos
All the videos
Galleries
All photo galleries
Photos
All the photos
Calendar
53
TV
25
Serie A
Bundesliga
La Liga
Premier League
Argentine League
MLS
FT
ACL
F
Yokohama Marinos
2
Al Ain
1
11/05 - 11:00
INT
PL
D37
Fulham
0
Manchester City
1
11/05 - 12:30
INT
PL
POff
Celtic
2
Rangers
R
1
11/05 - 12:30
45+'
D1
D35
Mallorca
0
Las Palmas
0
11/05 - 13:00
2.90
3.54
2.58
D1
D33
FC Köln
1. FC Union Berlin
11/05 - 14:30
2.57
3.90
2.70
D1
D33
Borussia M´gladbach
Eintracht Frankfurt
11/05 - 14:30
1.35
6.52
9.00
D1
D33
RB Leipzig
Werder Bremen
11/05 - 14:30
1.77
4.26
4.62
D1
D33
SC Freiburg
1. FC Heidenheim 1846
11/05 - 14:30
2.04
4.16
3.65
PL
D37
Bournemouth
Brentford
11/05 - 15:00
1.47
5.25
7.50
PL
D37
Everton
Sheffield United
11/05 - 15:00
1.68
4.78
4.78
PL
D37
Newcastle
Brighton & Hove Albion
11/05 - 15:00
1.39
6.25
7.80
PL
D37
Tottenham
Burnley
11/05 - 15:00
1.85
4.41
4.04
PL
D37
West Ham
Luton Town
11/05 - 15:00
2.94
3.62
2.51
PL
D37
Wolverhampton
Crystal Palace
11/05 - 15:00
1.91
4.16
3.98
D1
D35
Villarreal
Sevilla
11/05 - 15:15
1.77
3.71
5.49
D1
D28
Zenit
CSKA Moskva
11/05 - 17:00
2.16
3.66
3.75
SA
D36
Napoli
Bologna
11/05 - 17:00
3.62
4.16
2.05
PL
D37
Nottingham Forest
Chelsea
11/05 - 17:30
6.27
4.72
1.65
D1
D35
Granada
Real Madrid
11/05 - 17:30
2.30
4.05
2.99
D1
D33
Mainz
Borussia Dortmund
11/05 - 17:30
D1
1S
Huracán
Defensa y Justicia
11/05 - 18:30
D1
L
HFX Wanderers
Cavalry FC
11/05 - 19:00
1.47
5.07
7.24
SA
D36
Milan
Cagliari
11/05 - 19:45
1.53
4.45
7.29
D1
D35
Athletic Bilbao
Osasuna
11/05 - 20:00
D1
1S
Independiente
Talleres
11/05 - 21:30
2.58
3.27
2.58
D3
Grp.West
Detroit City
Phoenix Rising
11/05 - 22:00
D1
L
Pacific FC
Forge FC
11/05 - 22:00
1.34
5.00
9.40
D1
1S
River Plate
Central Córdoba S.Estero
11/05 - 23:45
2.57
3.33
2.55
D3
Grp.West
Hartford Athletic
Colorado Springs Switchbacks
12/05 - 00:00
1.95
3.74
3.69
MLS
Grp.East
Philadelphia Union
Orlando City
12/05 - 00:30
MLS
Grp.East
Charlotte FC
Nashville SC
12/05 - 00:30
1.60
4.20
5.30
MLS
Grp.East
NY Red Bulls
NE Revolution
12/05 - 00:30
2.76
3.44
2.49
MLS
Grp.East
Toronto FC
New York City FC
12/05 - 00:30
1.75
4.15
4.20
MLS
Grp.East
Atlanta United
DC United
12/05 - 00:30
3.92
4.15
1.80
MLS
Grp.East
CF Montréal
Inter Miami CF
12/05 - 00:30
1.86
3.43
3.94
D3
Grp.West
Louisville City
Orange County SC
12/05 - 00:30
1.90
3.53
3.70
D3
Grp.East
Tampa Bay Rowdies
Birmingham Legion
12/05 - 00:30
D3
Grp.West
Rhode Island FC
Sacramento Republic
12/05 - 00:30
L
Orlando Pride
Wom.
Bay FC
Wom.
12/05 - 00:30
1.82
3.80
4.20
MLS
Grp.East
Columbus Crew
FC Cincinnati
12/05 - 00:45
MLS
Grp.West
FC Dallas
Austin FC
12/05 - 01:30
2.11
3.46
3.46
MLS
Grp.West
Sporting KC
Houston Dynamo
12/05 - 01:30
MLS
Grp.West
St. Louis City SC
Chicago Fire
12/05 - 01:30
D3
Grp.West
FC Tulsa
Pittsburgh Riverhounds
12/05 - 01:30
D3
Grp.West
San Antonio FC
Las Vegas Lights
12/05 - 01:30
1.90
3.53
3.70
D3
Grp.West
New Mexico United
Oakland Roots SC
12/05 - 02:00
1.82
3.92
4.04
MLS
Grp.West
Colorado Rapids
SJ Earthquakes
12/05 - 02:30
2.50
3.29
2.65
D3
Grp.West
Monterey Bay
Memphis 901
12/05 - 03:00
L
Portland Thorns FC
Wom.
Seattle Reign
Wom.
12/05 - 03:00
1.94
4.00
3.50
MLS
Grp.West
LA Galaxy
Real Salt Lake
12/05 - 03:30
1.65
4.25
4.76
MLS
Grp.West
Los Angeles FC
Vancouver Whitecaps
12/05 - 03:30
1.65
4.20
6.00
SA
D36
Lazio
Empoli
12/05 - 11:30
2.19
3.25
3.98
D1
D35
Cádiz
Getafe
12/05 - 13:00
INT
PL
D37
Fulham
0
Manchester City
1
11/05 - 12:30
45+'
D1
D35
Mallorca
0
Las Palmas
0
11/05 - 13:00
2.90
3.54
2.58
D1
D33
FC Köln
1. FC Union Berlin
11/05 - 14:30
2.57
3.90
2.70
D1
D33
Borussia M´gladbach
Eintracht Frankfurt
11/05 - 14:30
1.35
6.52
9.00
D1
D33
RB Leipzig
Werder Bremen
11/05 - 14:30
1.77
4.26
4.62
D1
D33
SC Freiburg
1. FC Heidenheim 1846
11/05 - 14:30
2.04
4.16
3.65
PL
D37
Bournemouth
Brentford
11/05 - 15:00
1.47
5.25
7.50
PL
D37
Everton
Sheffield United
11/05 - 15:00
1.68
4.78
4.78
PL
D37
Newcastle
Brighton & Hove Albion
11/05 - 15:00
1.39
6.25
7.80
PL
D37
Tottenham
Burnley
11/05 - 15:00
1.85
4.41
4.04
PL
D37
West Ham
Luton Town
11/05 - 15:00
2.94
3.62
2.51
PL
D37
Wolverhampton
Crystal Palace
11/05 - 15:00
1.91
4.16
3.98
D1
D35
Villarreal
Sevilla
11/05 - 15:15
2.16
3.66
3.75
SA
D36
Napoli
Bologna
11/05 - 17:00
3.62
4.16
2.05
PL
D37
Nottingham Forest
Chelsea
11/05 - 17:30
6.27
4.72
1.65
D1
D35
Granada
Real Madrid
11/05 - 17:30
2.30
4.05
2.99
D1
D33
Mainz
Borussia Dortmund
11/05 - 17:30
D1
1S
Huracán
Defensa y Justicia
11/05 - 18:30
1.47
5.07
7.24
SA
D36
Milan
Cagliari
11/05 - 19:45
1.53
4.45
7.29
D1
D35
Athletic Bilbao
Osasuna
11/05 - 20:00
2.57
3.33
2.55
D3
Grp.West
Hartford Athletic
Colorado Springs Switchbacks
12/05 - 00:00
D3
Grp.West
Rhode Island FC
Sacramento Republic
12/05 - 00:30
1.86
3.43
3.94
D3
Grp.West
Louisville City
Orange County SC
12/05 - 00:30
1.65
4.20
6.00
SA
D36
Lazio
Empoli
12/05 - 11:30
2.19
3.25
3.98
D1
D35
Cádiz
Getafe
12/05 - 13:00
2.16
3.66
3.75
SA
D36
Napoli
Bologna
11/05 - 17:00
1.47
5.07
7.24
SA
D36
Milan
Cagliari
11/05 - 19:45
1.65
4.20
6.00
SA
D36
Lazio
Empoli
12/05 - 11:30
2.90
3.54
2.58
D1
D33
FC Köln
1. FC Union Berlin
11/05 - 14:30
2.57
3.90
2.70
D1
D33
Borussia M´gladbach
Eintracht Frankfurt
11/05 - 14:30
1.35
6.52
9.00
D1
D33
RB Leipzig
Werder Bremen
11/05 - 14:30
1.77
4.26
4.62
D1
D33
SC Freiburg
1. FC Heidenheim 1846
11/05 - 14:30
2.30
4.05
2.99
D1
D33
Mainz
Borussia Dortmund
11/05 - 17:30
45+'
D1
D35
Mallorca
0
Las Palmas
0
11/05 - 13:00
1.91
4.16
3.98
D1
D35
Villarreal
Sevilla
11/05 - 15:15
6.27
4.72
1.65
D1
D35
Granada
Real Madrid
11/05 - 17:30
1.53
4.45
7.29
D1
D35
Athletic Bilbao
Osasuna
11/05 - 20:00
2.19
3.25
3.98
D1
D35
Cádiz
Getafe
12/05 - 13:00
INT
PL
D37
Fulham
0
Manchester City
1
11/05 - 12:30
2.04
4.16
3.65
PL
D37
Bournemouth
Brentford
11/05 - 15:00
1.47
5.25
7.50
PL
D37
Everton
Sheffield United
11/05 - 15:00
1.68
4.78
4.78
PL
D37
Newcastle
Brighton & Hove Albion
11/05 - 15:00
1.39
6.25
7.80
PL
D37
Tottenham
Burnley
11/05 - 15:00
1.85
4.41
4.04
PL
D37
West Ham
Luton Town
11/05 - 15:00
2.94
3.62
2.51
PL
D37
Wolverhampton
Crystal Palace
11/05 - 15:00
3.62
4.16
2.05
PL
D37
Nottingham Forest
Chelsea
11/05 - 17:30
D1
1S
Huracán
Defensa y Justicia
11/05 - 18:30
D1
1S
Independiente
Talleres
11/05 - 21:30
1.34
5.00
9.40
D1
1S
River Plate
Central Córdoba S.Estero
11/05 - 23:45
1.34
5.00
9.40
D1
1S
River Plate
Central Córdoba S.Estero
11/05 - 23:45
1.95
3.74
3.69
MLS
Grp.East
Philadelphia Union
Orlando City
12/05 - 00:30
MLS
Grp.East
Charlotte FC
Nashville SC
12/05 - 00:30
1.60
4.20
5.30
MLS
Grp.East
NY Red Bulls
NE Revolution
12/05 - 00:30
2.76
3.44
2.49
MLS
Grp.East
Toronto FC
New York City FC
12/05 - 00:30
1.75
4.15
4.20
MLS
Grp.East
Atlanta United
DC United
12/05 - 00:30
3.92
4.15
1.80
MLS
Grp.East
CF Montréal
Inter Miami CF
12/05 - 00:30
1.82
3.80
4.20
MLS
Grp.East
Columbus Crew
FC Cincinnati
12/05 - 00:45
MLS
Grp.West
FC Dallas
Austin FC
12/05 - 01:30
2.11
3.46
3.46
MLS
Grp.West
Sporting KC
Houston Dynamo
12/05 - 01:30
MLS
Grp.West
St. Louis City SC
Chicago Fire
12/05 - 01:30
1.82
3.92
4.04
MLS
Grp.West
Colorado Rapids
SJ Earthquakes
12/05 - 02:30
1.94
4.00
3.50
MLS
Grp.West
LA Galaxy
Real Salt Lake
12/05 - 03:30
1.65
4.25
4.76
MLS
Grp.West
Los Angeles FC
Vancouver Whitecaps
12/05 - 03:30
Sol de América
Paraguay
m
Asuncion
m
established in 1909
A
menu
Transfers 2024
Main Page
Stats
Matches
News
Transfers
Players
Managers
Calendar
Videos
Photos
Titles
Titles (in-depth)
History by season
Competitions History
History vs Teams
International history
History v Association
With or without
Head-to-head
History (Timeline)
Collaboration
(All seasons)
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1945
1944
1943
1942
1941
1940
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
1932
1931
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
1921
1920
1919
1918
1917
1916
1915
1914
1913
1912
1911
1910
1909
IN 0 €
Player
Team
Amount
Wildo Alonso
Deportivo Capiatá
-
Víctor Centurión
Guaraní
-
Ignacio Colombini
Atlanta
-
Jorge Mendoza
Guaraní
-
José María Canale
Libertad
-
Iván Cazal
Deportivo Santaní
-
Mathías Corujo
Peñarol
-
Hernán Novick
Cerro Porteño
-
Diego Valdez
Atlético San Luis
-
Jacson Pita
Deportivo Cuenca
-
Wildo Alonso
Olimpia
-
Arnaldo Recalde
Libertad
-
Adrián Vargas
Deportivo Capiatá
-
Nildo Viera
River Plate
-
Óscar Giménez
Libertad
-
Hernán Fredes
3 de Febrero
-
Matias Pardo
Deportivo Morón
-
Walter Clar
Independiente FBC
-
Federico Jourdan
Villa Dálmine
-
Bruno Mendieta
Resistencia SC
-
Vicente Jara
Guaraní
-
Adrián Martínez
Atlanta
-
Vicente Bobadilla
General Díaz
-
Pablo Zeballos
Oriente Petrolero
-
Facundo Cobos
Godoy Cruz
-
Arnaldo Recalde
Libertad
-
Juan Aguilar
Cerro Porteño
-
Pablo Ayala
12 de Octubre FC
-
Carlos Franco
Juventud Unida G.
-
Pablo Gavilán
River Plate
-
José Ortigoza
Cerro Porteño
-
Osvaldo Martínez
Puebla
-
Luís Leal
Club Tijuana
-
Danilo Ortiz
Godoy Cruz
-
Franco Costa
Nacional
-
Cain Fara
Aldosivi
-
Richard Matto
General Díaz
-
Javier Toledo
Atlético Tucumán
-
Pablo Meza
General Díaz
-
Joel Jiménez
Cerro Porteño
-
Luis Cabral
Nacional
-
Edgardo Orzusa
Nacional
-
Rubén Escobar
Tolima
-
Miguel Samudio
Olimpia
-
Gustavo Noguera
General Díaz
-
Gabriel Esparza
Colón
-
Jorge Benítez
Cerro Porteño
-
Santiago Úbeda
Independiente Rivadavia
-
Dante Campisi
Sportivo Luqueño
-
Gonzalo Verón
Aldosivi
-
Héctor Urrego
Curicó Unido
-
Victor Ayala
Gimnasia
-
Christian Sosa
General Diaz
-
Claudio Vargas
Olimpia
-
Marcos Acosta
Universitario Sucre
-
Víctor Mareco
Nacional
-
Robert Servín
Nacional
-
Hugo Santacruz
Independiente FBC
-
Aldo Olmedo
General Caballero
-
Richard Franco
General Caballero
-
Martín Giménez
Unión San Felipe
-
Osmar Molinas
Libertad
-
Oscar Noguera
General Caballero
-
Nico Martínez
Sportivo Trinidense
-
David Mendieta
Atlante
-
Federico Acuña
General Diaz
-
Esteban Rivas
Alvarado
-
Julio Domínguez
Rubio Ñú
-
Agustín Silva
Estudiantes
-
Isaac Díaz
Chiapas
-
Robert Aldama
Sportivo Luqueño
-
Víctor Velázquez
Cerro Porteño
-
Gustavo Velázquez
Rubio Ñú
-
Marcos Melgarejo
Tolima
-
Juan Carlos Centurión
Unión Central
-
Jorge Romero
Libertad
-
Rodrigo Báez
Colo-Colo
-
Aldo Vera
Independiente FBC
-
Pedro Arce
Sportivo Trinidense
-
Iván Villalba
Peñarol
-
Milciades Portillo
Independiente FBC
-
Ernesto Álvarez
Once Caldas
-
Cristhian Ovelar
Santiago Morning
-
Gustavo Cristaldo
Libertad
-
Arnaldo Recalde
Libertad
-
Nicolás Arrechea
Almagro
-
Yonathan Samaniego
Sportivo Trinidense
-
Franco Lazzaroni
At. Rafaela
-
Edgar Ferreira
Independiente FBC
-
Arnaldo Zárate
Fernando de la Mora
-
Emiliano Barrera
Partizani Tirana
-
Luis Moreno
Tauro FC
-
Jorge Caceres
General Diaz
-
Nicolás Arrechea
Almagro
-
Javier Toledo
San Martin San Juan
-
Diego Vera
General Diaz
-
Pablo Zeballos
Sportivo Luqueño
-
Domingo Salcedo
Libertad
-
Marcelo Ferreira
Real América
-
Diego Chamorro
Deportivo Azogues
-
Fabián Ovejero
Rubio Ñú
-
Alfredo Mazacotte
Ayacucho FC
-
Arnaldo Pereira
Rubio Ñú
-
Andrés Duarte
Cerro Porteño
-
Cristian Núñez
Lanús
-
Franco Aragón
Resistencia SC
-
Alex Cáceres
San Lorenzo
-
Lisandro Cabrera
York United FC
-
Matías Pérez
Sol de América
-
Richard Lugo
Sportivo Luqueño
-
Pablo Palacios
Resistencia SC
-
Junior Vargas
Rubio Ñú
-
Humberto Fleitas
Sporting Canamy
-
Juan Cuesta
Presidente Hayes
-
Renato Mencía
Sol de América
-
Pedro C. Martínez
Martín Ledesma
-
Derlis Orué
Sportivo Carapeguá
-
Nelson Sanabria
12 de Octubre FC
-
Sebástian Olmedo
Atlético Tembetary
-
Gustavo Velázquez
Cerro Porteño
-
Yeiber Murillo
General Caballero JLM
-
Cristino Centurión
Deportivo Cali
-
Carlos Vera
General Díaz
-
José Ortigoza
12 de Octubre FC
-
Ignacio Paniagua
Cerro Porteño
-
Edgar Ferreira
12 de Octubre FC
-
Ariel Estigarribia
Sportivo Ameliano
-
Bernardo Medina
12 de Octubre FC
-
Rolando García
Patronato
-
Derlis Aquino
Mitre
-
Rodrigo Torres
Sol de América
-
Leandro Espejo
Defensa y Justicia
-
Brian Quintana
Ciudad De Bolívar
-
Daniel Dietze
Independiente FBC
-
Gustavo Navarro
General Caballero JLM
-
Gastón Benítez
Nacional
-
Domingo Arévalos
Everton
-
Cristián Gaitán
Douglas Haig
-
Miguel Paniagua
Guaireña FC
-
Gustavo Bobadilla
Sol de América
-
Fidel Miño
Sol de América
-
Fidel Miño
Sol de América
-
Carlos Samudio
Sol de América
-
Luis Ortiz
Sportivo Ameliano
-
Diego Rojas
Sol de América
-
Troadio Duarte
Guaraní
-
Jorge Giménez
Deportivo Santaní
-
Marcos Pereira
Sportivo Luqueño
-
Cristian Amarilla
Olimpo
-
Gerardo Ortiz
Once Caldas
-
Ronald Roa
Independiente FBC
-
David Fernández
Sol de América
-
Marcelo Acosta
Rosario Central
-
Iván Paniagua
Cerro Porteño
-
Ever Cáceres
Guaireña FC
-
Pedro Sandoval
Sportivo Luqueño
-
Gabriel Báez
Cerro Largo
-
Victor Barrios
12 de Octubre FC
-
Matias Pardo
Patronato
-
Facundo Cobos
Patronato
-
Sandro Melgarejo
Olimpia
-
Nicolás Maná
Defensa y Justicia
-
Gustavo Giménez
River Plate
-
José Verdún
Guaireña FC
-
Luis Ojeda
Platense
-
Juan González
Sud América
-
Richard Cabrera
Sportivo Luqueño
-
Pedro Delvalle
Libertad
-
Rodrigo Rojas
Olimpia
-
Jorge Aguilar
Necaxa
-
Miguel Jacquet
12 de Octubre FC
-
José Leguizamón
Unión Española
-
Luis de la Cruz
Olimpia
-
Fernando Godoy
Curicó Unido
-
Jorge Rojas
Olimpia
-
Emiliano Ozuna
Club Celaya
-
Federico Castro
Curicó Unido
-
Gustavo Mencia
Antofagasta
-
Diego Godoy
River Plate
-
Chico
Querétaro
-
Cristian Núñez
Lanús
-
Giuanluca Fatecha
River Plate
-
Enrique Borja
Sportivo Luqueño
-
Adelio Zárate
Olimpia
-
Rodrigo Alborno
12 de Octubre FC
-
Adriano Garça
União São João
-
Edgar Robles
Libertad
-
Jaime Moreno
Diriangén FC
-
Jacinto Zorilla
Rubio Ñú
-
Carlos Florenciañez
Rubio Ñú
-
Juan Duarte
Sportivo Carapeguá
-
Julio Villalba
Guayaquil City
-
Ricardo Garay
Rosario Central
-
Marcos Pereira
Sportivo Luqueño
-
Santiago Salcedo
General Caballero JLM
-
Tomás Rojas
Resistencia SC
-
Nicolás Benegas
Seoul E-Land
-
Marcelo Estigarribia
Deportivo Maldonado
-
Rodrigo Castro
Sportivo Luqueño
-
Juan Carlos Centurión
Olimpia
-
Esteban Ramírez
Millonarios
-
William Santander
River Plate
-
Marcos Miers
Aldosivi
-
José Leguizamón
Central Córdoba S.Estero
-
Victor Barrios
Sol de América
-
Aldo Quiñónez
The Strongest
-
Cristian Duma
Deportes Iquique
-
Daniel Dietze
General Díaz
-
Fidencio Oviedo
Libertad
-
Luciano Pignatta
Central Córdoba
-
Edgar Baez
Cerro Porteño
-
Evert Martínez
3 de Febrero
-
Sergio Suffo
Cerro
-
Elvio Amarilla
2 de Mayo
-
César Espínola
Libertad
-
Luis Moreno
Santa Fe
-
Pedro Velázquez
Guaraní
-
Rodolfo Fernández
Sportivo Trinidense
-
Richard Gómez
12 de Octubre
-
David Mendieta
Guaraní
-
Felix Torres
Nacional
-
Felix Torres
Nacional
-
Diego Ciz
Olimpia
-
Ernesto Cristaldo
Cerro Porteño
-
Alfredo Rojas
Cerro Porteño
-
Roberto Bonet
Olimpia
-
Erwin Ávalos
Chacarita Jrs
-
Pablo Noguera
Cerro Porteño
-
José Franco
Atlético Bucaramanga
-
Ricardo Martinez
Sporting Cristal
-
Sergio Valinotti
Guaraní
-
Edgar Miranda
Presidente Franco
-
Humberto
Rubio Ñú
-
Emiliano Yocco
Central Córdoba
-
Valtinho
Cruzeiro
-
Miguel Almiron
Guaraní
-
Richard Leite
12 de Octubre
-
Cláudio Correa
Aldosivi
-
Ricardo Valinotti
Atlético Tembetary
-
Silvio Garay
Cerro Porteño
-
Silvio Garay
Cerro Porteño
-
Silvio Garay
Cerro Porteño
-
Silvio Garay
Cerro Porteño
-
Silvio Garay
Cerro Porteño
-
Silvio Garay
Cerro Porteño
-
Justo Javier Meza
Olimpia
-
Cristóbal Cubilla
Cerro Porteño
-
Adalberto Goiri
2 de Mayo
-
Aldo Jara
Universitario
-
Jorge Aquino
Deportes Naval
-
cachi Ferreira
Cerro Porteño
-
Osvaldo Duarte
Rangers de Talca
-
Abraham Francois
Impact Montréal
-
Jorge Battaglia
Bolívar
-
Víctor Valiente
River Plate
-
Pedro González
Nacional
-
Arnaldo Alonso
Olimpia
-
Cristhian Ovelar
Presidente Franco
-
Cristhian Ovelar
Wilstermann
-
Justo Javier Meza
Santiago Wanderers
-
Diego Barreto
FC Locarno
-
Sabino Leiva
Rubio Ñú
-
Inca
Nacional
-
Daniel Raschle
Lecce
-
César Zayas
Sportivo Luqueño
-
Josias
Club León
-
Robert Franco
Colón
-
Aureliano Torres
Dep. Recoleta
-
Adolfino Canete
River Plate
-
Emanuel Loeschbor
Quilmes
-
Aldo Adorno
Cruz Azul
-
Jose Colman
Libertad
-
Diego Chamorro
Rubio Ñú
-
Emilio Garcete
3 de Febrero
-
Wilson Pittoni
Libertad
-
Iván González
FC Wil 1900
-
Christian López
2 de Mayo
-
Víctor Centurión
Libertad
-
Diego Arévalos
Nacional
-
Alfredo Cano
2 de Mayo
-
Ricardo Martinez
Libertad
-
Marcos Pereira
Wilstermann
-
Henry Lapczyk
Sportivo Luqueño
-
Gustavo Noguera
Libertad
-
Arnaldo Pereira
3 de Febrero
-
Edgar Benítez
Libertad
-
Carlos Alvarenga
San José
-
Vidal Sanabria
Sportivo Luqueño
-
Aristides Rojas
Alianza Lima
-
Adriano Pereira
Taquaritinga
-
Luiz Carlos
CFZ-RJ
-
Domingo Salcedo
3 de Febrero
-
Oscar Agüero
Nacional
-
Hugo Centurión
Newell´s
-
Raul Román
12 de Octubre
-
Reinaldo Ocampo
Rubio Ñú
-
Ariel Coronel
Nacional
-
Freddy Coronel
Libertad
-
Gustavo Neffa
Estudiantes
-
Hugo Ovelar
Cobreloa
-
Miguel Cuellar
Bolívar
-
Alejandro Kruchowski
Atlanta
-
Líder Mármol
River Plate
-
Amilcar Franco
Olimpia
-
Tassyo
Operário Ferroviário
-
Andrew Christian Paez Monzon
Sportivo Luqueño
-
Luis Cupla
Sportivo Patria
-
Luis Cupla
Rentistas
-
Leonardo Bordad
Olimpia
-
Masi
Sportivo Luqueño
-
Fabián Caballero
Cerro Porteño
-
Claudio Vargas
Udinese
-
Hugo Notario
Guaraní
-
Hugo Luzardi
Nacional
-
Santiago Salcedo
Cerro Porteño
-
Gady Randazzo
Nueva Chicago
-
Dionisio Mereles
General Diaz
-
Héctor Martínez
Olimpia
-
Aldo Florentin
Cerro Porteño
-
Aldo Florentin
Libertad
-
Francisco Rivera
Sportivo Luqueño
-
Teodoro Paredes
Cerro Porteño
-
Ricardo Bernay
Deportivo Maipú
-
Jorge Ortega
Chaco For Ever
-
Claudio Morel
Independiente
-
Ramiro Rodríguez Rendón
Olympiakos Nicosia
-
Aníbal Alarcón
Los Andes
-
Pablo de Muner
Oriente Petrolero
-
Luis Daher
Brown de Adrogué
-
Sebastián Vázquez
Rentistas
-
Alfredo Mazacotte
Rubio Ñú
-
Buenaventura Ferreira
Oriente Petrolero
-
Mário Ramírez
Olimpia
-
Juan Ramírez
Olimpia
-
Jorge Espinola
Colegiales
-
Cláudio Correa
Benfica
-
Felix Torres
Deportivo Mandiyú
-
Domingo Arévalos
Olimpia
-
Cristhian Ovelar
Olimpia
-
Víctor López
San Lorenzo
-
Wildo Alonso
Olimpia
-
Leandro Caballero
Nueva Chicago
-
Aquilino Giménez
Sportivo Luqueño
-
Robert Servín
Deportivo Santaní
-
Blas Díaz
Libertad
-
Ariel Estigarribia
San Lorenzo
-
Cristhian Paredes
Guaraní
-
Cristian Sosa
General Diaz
-
Ernesto Álvarez
Crucero del Norte
-
Luis Amarilla
Libertad
-
Carlos Guerreño
Olimpia
-
Loco Abreu
Nacional
-
Hugo Santa Cruz
Manta FC
-
Arnaldo Recalde
Libertad
-
Nelson Romero
Libertad
-
Pedro Sandoval
Sol de América
-
Felix Torres
Nacional
-
Ignacio Fernández
Cerro Porteño
-
Julián Giménez
Cerro Porteño
-
Gustavo Toranzo
Everton
-
César Coronel
Libertad
-
Francisco Rivera
Sportivo Luqueño
-
Gaspar Servio
Banfield
-
Dionisio Pérez
Deportivo Capiatá
-
Jorge Caceres
3 de Febrero
-
Jacinto Zorilla
Cerro Porteño
-
Maciel
Guaraní
-
Roberto Paredes
Deportivo Pereira
-
Darío Espínola
Cerro Corá
-
Carlos Guirland
Olimpia
-
Víctor Macías
Dep. Quito
-
Juvenal Cardozo
Guabirá
-
Alfredo Mazacotte
Tacuary
-
Esteban Ramírez
3 de Febrero
-
Blas Irala
Silvio Pettirossi
-
Luis Cabral
Guaraní
-
Marcial Garay
12 de Octubre
-
Marcial Garay
12 de Octubre
-
Jorge Valdez
Olimpia
-
Victor Genes
Guaraní
-
Victor Genes
Guaraní
-
Angel Enciso
Sportivo Luqueño
-
William Mendieta
Libertad
-
Sergio Escalante
3 de Febrero
-
Roberto Acosta
Tacuary
-
Juan Maldonado
Cerro Porteño
-
Ricardo Troche
Silvio Pettirossi
-
Alcides Rodas
Olimpia
-
Víctor Cabrera
General Diaz
-
Diego Arrua
Presidente Franco
-
Hugo Jazmín
3 de Febrero
-
Cristhian Ovelar
Cerro de Franco
-
Hugo Báez
Independiente FBC
-
Blas Cáceres
Olimpia
-
Alberto Espínola
Rubio Ñú
-
Pedro Arce
General Diaz
-
Milton Benítez
Sportivo Luqueño
-
Francisco Ferreira
Universitario
-
Juan Pablo Raponi
3 de Febrero
-
Cristian Martínez
General Diaz
-
Rubén Gigena
CA Unión
-
Aureliano Torres
Toluca
-
Ammendola
Iraklis Psachna
-
Jailson
River Plate
-
Esteban Rivas
Alumni de Villa María
-
Carlos Recalde
Independiente Rivadavia
-
Alexander González
2 de Mayo
-
Luis Cabral
Guaraní
-
Walter López
Lecce
-
Gerardo Ortiz
Olimpia
-
Diego Chamorro
Rubio Ñú
-
Mario Ovando
Olimpia
-
Cristian Jara
Boca Juniors
-
Jorge Cartaman
Independiente
-
Julio Aguilar
3 de Febrero
-
Raul Cáceres
Sportivo Carapeguá
-
OUT 1.50 M €
Player
Team
Amount
Edgar Benítez
Pachuca
1.50 M €
Francisco Ferreira
Sportivo Limpeño
-
Osvaldo Vigo
Rubio Ñú
-
Agustín Silva
Nueva Chicago
-
William Palacio
Club Celaya
-
Jorge Caceres
Jocoro FC
-
Christian Vargas
San Lorenzo
-
Adrián Martínez
Libertad
-
Gerardo Ortiz
Once Caldas
-
Ignacio Miño
Deportivo Santaní
-
Wildo Alonso
Deportivo Santaní
-
Franco Lazzaroni
Ferro Carril Oeste
-
Adrián Vargas
Deportivo Capiatá
-
Ricardo Bernay
Gimnasia Concepción
-
Marcos Duré
Nacional
-
Claudio Vargas
Sportivo Trinidense
-
Josias Cardoso
General Caballero
-
Emilio Garcete
3 de Febrero
-
Carlos Guerreño
Olimpia Itá
-
Alfredo Cano
Sportivo Luqueño
-
Gustavo Noguera
Sportivo Luqueño
-
David Mendieta
Independiente FBC
-
José Acosta
Independiente FBC
-
Javier Toledo
Atlético Tucumán
-
Víctor Mareco
Independiente FBC
-
Richard Leite
3 de Febrero
-
Cláudio Correa
Independiente FBC
-
Diego Vera
General Diaz
-
Pablo Zeballos
Oriente Petrolero
-
Romero
Espanyol
-
Vicente Jara
Guaraní
-
Walter Clar
Guaraní
-
Richard Franco
CSA
-
Rubén Escobar
Sportivo Luqueño
-
Jorge Mendoza
Guaireña FC
-
Hernán Fredes
Unión San Felipe
-
Ignacio Colombini
Defensor Sporting
-
Adriano Garça
Taubaté
-
Fabián Muñoz
Guaraní
-
Arnaldo Gauna
River Plate
-
Martín Giménez
San Lorenzo
-
Luis Cabral
Nacional
-
Aldo Vera
Sportivo Luqueño
-
Arnaldo Recalde
Estudiantes Río Cuarto
-
Mario Otazú
San Lorenzo
-
Rodrigo Giménez
Deportivo Santaní
-
Vicente Bobadilla
Guaraní
-
Anibal Gómez
Independiente FBC
-
Andrés Duarte
Deportivo Capiatá
-
Arnaldo Zárate
2 de Mayo
-
Claudio Garay
Fernando de la Mora
-
Bruno Mendieta
Resistencia SC
-
Ernesto Álvarez
Nacional
-
Walter Clar
Boavista
-
Richard Franco
Avaí
-
César Villagra
Cobresal
-
Domingo Salcedo
San Lorenzo
-
Óscar Giménez
River Plate
-
Hernán Novick
Peñarol
-
Domingo Salcedo
Libertad
-
Walter López
Benevento
-
Diego Aguada
General Caballero
-
Juan Carlos Centurión
Unión Central
-
Juan Pablo Raponi
Gimnasia Mendoza
-
Cristhian Paredes
América
-
Adolfo Valdez
Sportivo Trinidense
-
César Coronel
Rubio Ñú
-
Ariel Estigarribia
Independiente FBC
-
Aquilino Giménez
Olimpia
-
Lorenzo Frutos
Rubio Ñú
-
Pedro Arce
Sportivo Trinidense
-
Federico Giménez
Sportivo Trinidense
-
Adolfo Valdez
River Plate
-
Dionisio Pérez
Libertad
-
Loco Abreu
Santa Tecla FC
-
Edgardo Orzusa
Nacional
-
Nelson Romero
Rubio Ñú
-
Hugo Santacruz
Alianza Atlético
-
Cristhian Ovelar
Millonarios
-
Felix Torres
Nacional
-
Nicolás Ferreira
Gimnasia de Jujuy
-
Diego Vázquez
Imbabura SC
-
Rodolfo Fernández
San Lorenzo
-
Johnny Obregón
La Paz
-
Roberto Acosta
Guabirá
-
Esteban Rivas
Alvarado
-
Robert Servín
Nacional
-
Robert Aldama
Sportivo Luqueño
-
Diego Arrua
Rubio Ñú
-
Fabián Ovejero
Rubio Ñú
-
César Espínola
Sport Colombia
-
Emiliano Barrera
Aurora FC
-
Arnaldo Pereira
Sport Colombia
-
Aldo Olmedo
Independiente FBC
-
Oscar Noguera
Independiente FBC
-
Osmar Molinas
Independiente FBC
-
Marcos Acosta
Fernando de La Mora
-
Tomás Rojas
Atlético Tucumán
-
Pedro Arce
Atlante
-
Víctor López
Sportivo Trinidense
-
Rodrigo Báez
San Lorenzo
-
Nico Martínez
Independiente FBC
-
Marcos Melgarejo
Deportivo Capiatá
-
Marcelo Ferreira
Sport Colombia
-
Robert Servín
Nacional
-
Arséne Maffo
Guaraní
-
Christian Sosa
Nacional
-
Jorge Caceres
Deportivo Santaní
-
Jorge Caceres
Deportivo Santaní
-
Isaac Díaz
Universidad de Chile
-
Ernesto Álvarez
Once Caldas
-
Hugo Santacruz
Sportivo Trinidense
-
Ignacio Miño
Sportivo Trinidense
-
Walter Araújo
Sportivo Trinidense
-
Yonathan Samaniego
Sportivo Trinidense
-
Cláudio Correa
Rubio Ñú
-
Luis Godoy
San Lorenzo
-
Tomás Rojas
Ñublense
-
Osmar Fernández
Crucero del Norte
-
Jaime Moreno
SJK
-
Rodrigo Alborno
Guaireña FC
-
Richard Cabrera
Nacional
-
Julio Villalba
Sportivo Luqueño
-
Pedro Delvalle
Sportivo Trinidense
-
José Leguizamón
Cienciano
-
Gustavo Mencia
Sportivo Trinidense
-
Aldo Quiñónez
Monagas SC
-
Ricardo Garay
Chaco For Ever
-
Rodrigo Rojas
Sportivo Luqueño
-
Rodrigo Castro
Gimnasia Mendoza
-
Marcos Miers
Club Guemes
-
Jorge Aguilar
Sheikh Jamal
-
Sebástian Olmedo
Sportivo Luqueño
-
Daniel Dietze
General Díaz
-
Gabriel Báez
Cerro Porteño
-
Luis Ortiz
San Lorenzo
-
Marcos Pereira
Sportivo Trinidense
-
Robert Franco
Sportivo Trinidense
-
Enrique Borja
Atlético Tucumán
-
Diego Valdez
Guaraní
-
Nicolás Maná
Montevideo Wanderers
-
Jacinto Zorilla
Nacional
-
Carlos Florenciañez
Rubio Ñú
-
Jorge Rojas
Sportivo Ameliano
-
Marcos Pereira
Aurora
-
Víctor Ferreira
Caracas FC
-
Cristian Duma
Cumbayá FC
-
Giuanluca Fatecha
Cienciano
-
Pedro C. Martínez
Deportivo Santaní
-
Edgar Ferreira
Atlético Tembetary
-
Guido Gamarra
Rubio Ñú
-
Samir Fariña
Rubio Ñú
-
Matías Pérez
Fernando de la Mora
-
Gustavo Bobadilla
Olimpia
-
Gonzalo Medina
Guaraní
-
Alex Cáceres
Encarnación
-
William Santander
Encarnación
-
Renato Mencía
Deportivo Recoleta
-
Nelson Sanabria
Guaireña FC
-
Aldo Florentin
Cerro Porteño
-
Luis Franco
Sportivo Carapeguá
-
Bernardo Medina
Santiago Morning
-
Domingo Arévalos
Puerto Montt
-
Cristino Centurión
Olimpia
-
Marcelo Estigarribia
Sportivo Ameliano
-
Cristian Sosa
Nacional
-
Humberto Fleitas
Colegiales
-
Tomás Rojas
Guaireña FC
-
Yeiber Murillo
Deportivo Recoleta
-
Pablo Palacios
Ovetense FC
-
David Fernández
Sportivo Trinidense
-
Eradio Espinoza
Alianza FC
-
Emiliano Ozuna
Deportivo Maipú
-
Iván Paniagua
Martín Ledesma
-
Jorge Giménez
Deportivo Santaní
-
Daniel Dietze
Independiente FBC
-
Gabriel Esparza
Audax Italiano
-
José Ortigoza
12 de Octubre FC
-
Gonzalo Verón
Aucas
-
Facundo Cobos
Patronato
-
Osvaldo Martínez
Querétaro
-
Cain Fara
Tigre
-
Hugo Brizuela
O´Higgins
-
Matias Pardo
Patronato
-
Héctor Urrego
Jaguares de Córdoba
-
Matias Pardo
Patronato
-
Facundo Cobos
Patronato
-
Rodrigo Ruiz Díaz
Resistencia SC
-
Maribel Portillo
Cerro Porteño
-
Danilo Ortiz
12 de Octubre FC
-
Franco Costa
Nacional
-
Pablo Meza
Sportivo Luqueño
-
Carlos Franco
Libertad Sunchales
-
Federico Jourdan
Deportivo Cuenca
-
José María Canale
Libertad
-
Juan Aguilar
12 de Octubre FC
-
Guido Chávez
Rubio Ñú
-
Gustavo Neffa
Olimpia
-
Tomás Rojas
Atlético Tucumán
-
Víctor Centurión
Rubio Ñú
-
Jorge Benítez
La Serena
-
Miguel Samudio
Sportivo Luqueño
-
Iván Villalba
Santa Fe
-
Pablo Gavilán
Sportivo Luqueño
-
Bianka Ávila
Deportivo Capiatá
-
Sandro Melgarejo
Guaraní
-
Dante Campisi
Atlético Tucumán
-
Santiago Úbeda
Deportivo Morón
-
Victor Ayala
Sportivo Ameliano
-
Javier Toledo
Sarmiento de Junín
-
Nicolás Benegas
Defensores Belgrano
-
Gustavo Velázquez
12 de Octubre FC
-
Esteban Ramírez
Millonarios
-
Iván Cazal
Lanús
-
José Verdún
Mushuc Runa
-
Fernando Godoy
Huracán
-
Nildo Viera
Guaireña FC
-
Carlos Samudio
12 de Octubre FC
-
José Leguizamón
Central Córdoba S.Estero
-
Sergio Rojas
Sportivo Ameliano
-
Victor Barrios
Guaireña FC
-
Richard Franco
Náutico
-
Luís Leal
Guabirá
-
Chico
Bolívar
-
Milciades Portillo
CSD Municipal
-
Federico Castro
Curicó Unido
-
José Cabañas
Tacuary
-
Tomás Rojas
Resistencia SC
-
Edgar Ferreira
12 de Octubre FC
-
Rubén Escobar
Guaireña FC
-
Diego Godoy
Guaireña FC
-
Pablo Ayala
Guaireña FC
-
César Villagra
Guaireña FC
-
Miguel Jacquet
Nacional
-
Oscar Benítez
Nacional
-
Adalberto Goiri
Talleres
-
Luis Moreno
Tauro
-
Luis Moreno
3 de Febrero
-
José Felix Pedrozo
Olimpia
-
Michael Valenzuela
Tacuary
-
Richard Gómez
3 de Febrero
-
Henry Lapczyk
3 de Febrero
-
Erwin Ávalos
3 de Febrero
-
Emiliano Yocco
Central Córdoba
-
Aldo Jara
Melgar
-
Jorge Aquino
Deportes Naval
-
Julio Cesar Gaona
Olimpo
-
Derlis Gomez
Guaraní
-
Evert Martínez
General Caballero
-
Luciano Pignatta
Sporting Genzano
-
José Franco
Alianza Atlético
-
José Franco
Santiago Wanderers
-
Enrique Meza
Nacional
-
José Felix Pedrozo
San Marcos
-
Oscar Agüero
Nacional
-
Diego Caneza
Tacuary
-
Cristian Britez
Antofagasta
-
Cristhian Ovelar
Santiago Morning
-
Sergio Valinotti
Fernando De La Mora
-
Edgar Miranda
Sportivo Luqueño
-
Humberto
Olimpia
-
Felix Torres
Tigres
-
Julio Cesar Gaona
Sportivo Luqueño
-
Osvaldo Duarte
San Lorenzo
-
Miguel Almiron
Oriente Petrolero
-
Cristian Esquivel
Olimpia
-
Ricardo Valinotti
Rubio Ñú
-
Silvio Garay
Cerro Porteño
-
Silvio Garay
Cerro Porteño
-
Silvio Garay
Cerro Porteño
-
Silvio Garay
Cerro Porteño
-
Silvio Garay
Cerro Porteño
-
Silvio Garay
Cerro Porteño
-
Silvio Garay
Cerro Porteño
-
Justo Javier Meza
Olimpia
-
Justo Javier Meza
Cerro Porteño
-
Marcelo Rolón
Palestino
-
Carlos Guirland
Chacarita Jrs
-
Cristóbal Cubilla
Necaxa
-
Sergio Suffo
Cerrito
-
Ernesto Cristaldo
Cúcuta Deportivo
-
Teresio Centurión
Cerro Corá
-
Jorge Battaglia
Bolívar
-
Jorge Battaglia
Estudiantes
-
Buenaventura Ferreira
Guaraní
-
Luis Cabral
Guaraní
-
Víctor Valiente
Guaraní
-
Pedro González
12 de Octubre
-
Arnaldo Alonso
Deportivo Pasto
-
Cristhian Ovelar
Olaria
-
Cristhian Ovelar
Wilstermann
-
Esteban Ramírez
Sportivo Carapeguá
-
Diego Barreto
Cerro Porteño
-
Enrique Vera
Sportivo Iteño
-
Emanuel Loeschbor
CF Gavà
-
Roberto Bonet
Libertad
-
Aldo Adorno
Maccabi Tel Aviv
-
Julio Irrazábal
River Plate
-
Líder Mármol
River Plate
-
Pablo Zeballos
Oriente Petrolero
-
Jose Colman
Montebelluna
-
Rodrigo Riquelme
Rangers de Talca
-
Carlos Alvarenga
Sport Huancayo
-
Troadio Duarte
Sportivo Luqueño
-
Héctor Sosa
12 de Octubre
-
Adolfino Canete
River Plate
-
Adolfino Canete
Ferro Carril Oeste
-
Justo Villar
Libertad
-
Amilcar Franco
2 de Mayo
-
Sebastián Vázquez
Cerro Largo
-
Wilson Pittoni
Tacuary
-
César Bonet
12 de Octubre
-
César Espínola
Libertad
-
Elvio Amarilla
3 de Febrero
-
Ricardo Martinez
Sporting Cristal
-
Diego Arévalos
General Caballero
-
Víctor Centurión
Tacuary
-
Ortigoza
Ulsan Hyundai
-
Leandro Caballero
Guillermo Brown
-
Dante López
Cerro Porteño
-
Miguel Cuellar
Bolívar
-
Alejandro Kruchowski
Santiago Morning
-
Edgar Robles
Olimpia
-
Ortigoza
Palmeiras
-
Ortigoza
Cruzeiro
-
Josias
Brasov
-
Ariel Bernal
Tacuary
-
Derlis Paredes
Lota Schwager
-
Oscar Agüero
Nacional
-
Hugo Centurión
12 de Octubre
-
Raul Román
Tacuary
-
Daniel Raschle
Sportivo Luqueño
-
Claudio Vargas
Venezia
-
Fidencio Oviedo
Santiago Morning
-
Luiz Carlos
Al-Shabab
-
Adriano Pereira
Vila Aurora
-
Aristides Rojas
Guabirá
-
Pablo Zeballos
Cruz Azul
-
Miguel Cárdenas
Nacional
-
Luis Cupla
Kitchee SC
-
Luis Cupla
12 de Octubre
-
Leonardo Bordad
3 de Febrero
-
Bonet
At. Rafaela
-
Andrew Christian Paez Monzon
Sportivo Iteño
-
Masi
Sportivo Luqueño
-
Horacio González
Tacuary
-
Fabián Caballero
Dundee
-
César Espínola
Sport Colombia
-
Hugo Ovelar
2 de Mayo
-
Derlis Esteche
River Plate
-
Marcial Garay
12 de Octubre
-
Ricardo Martinez
Olimpia
-
Hugo Báez
Rubio Ñú
-
Freddy Coronel
Libertad
-
Diego Chamorro
Deportivo Azogues
-
Diego Chamorro
Sportivo Luqueño
-
Darío Segovia
Olimpia
-
Gady Randazzo
Talleres-RdE
-
Pablo de Muner
San Martín Tucumán
-
Dionisio Mereles
3 de Febrero
-
Aldo Florentin
Libertad
-
Fidel Mino
Nacional
-
Pedro Garay
Cerro Porteño
-
Mariano Pesoa
Cerro Porteño
-
Iván González
Cerro Porteño
-
Luis Daher
Lota Schwager
-
Ramiro Rodríguez Rendón
Racing de Trelew
-
Rubén Gigena
Sol De América
-
Milton Benítez
Sportivo Luqueño
-
Angel Enciso
Sportivo Luqueño
-
Julio Aguilar
CSD Municipal
-
Edgar Baez
Tacuary
-
Alberto Espínola
General Diaz
-
Enzo Prono
Arsenal de Sarandí
-
Cristhian Ovelar
Olimpia
-
Blas Cáceres
General Diaz
-
Mário Ramírez
Olimpia
-
Bruno Valdez
Cerro Porteño
-
Felix Torres
Deportivo Mandiyú
-
Amado Pérez
Vélez Sarsfield
-
Francisco Rivera
Sportivo Luqueño
-
Juan Caballero
Cerro Porteño
-
Cayetano Benítez
Nacional
-
Julio Fretes
Guaraní
-
Julián Giménez
The Strongest
-
Ramon Isasi
Univ. Católica
-
Javier Villalba
Cerro Porteño
-
Néstor Fernández
Guaraní
-
Alfredo Mazacotte
Ayacucho FC
-
Salvador Flores
Cerro Porteño
-
Gustavo Toranzo
All Boys
-
Raul Cáceres
Cerro Porteño
-
Arnaldo Pereira
Deportivo Capiatá
-
Roberto Pérez
Nacional
-
Luis Gini
The Strongest
-
Esteban Rivas
América General Pirán
-
Daniel Carou
Cipolletti
-
Aureliano Torres
12 de Octubre
-
Morel Rodríguez
12 de Octubre
-
Jorge Ortega
Altos Hornos Zapla
-
Melanio Olmedo
Barcelona
-
Domingo Arévalos
Estudiantes
-
Roberto Paredes
Barcelona SC
-
Marcos Acosta
Blooming
-
Cristian Martínez
Deportivo Capiatá
-
Hugo Luzardi
Rubio Ñú
-
Cláudio Correa
Guaraní
-
Merardo Robles
12 de Octubre
-
Édgar Villasboa
General Diaz
-
Victor Genes
Guaraní
-
Darío Espínola
Cerro Corá
-
Darío Espínola
River Plate
-
Víctor Macías
Audaz Octubrino
-
Juvenal Cardozo
Sport Colombia
-
Blas Irala
2 de Mayo
-
Diego Chamorro
Rubio Ñú
-
Jorge Caceres
Independiente FBC
-
Diego Arrua
Presidente Franco
-
Hugo Jazmín
General Caballero
-
César Zayas
Imbabura SC
-
Robert Franco
Libertad Sunchales
-
Jonathan Hereñu
Tiro Federal
-
Roberto Paredes
Cruz Azul
-
Maciel
Cerro Porteño
-
Ayfuch
Cerro Porteño
-
Victor Genes
Guaraní
-
Francisco López
Presidente Franco
-
Leonardo Marecos
Sportivo Carapeguá
-
Ricardo Troche
Universal
-
Alcides Rodas
La Paz
-
Marcial Garay
12 de Octubre
-
José Ortigoza
Shandong Luneng
-
Francisco Ferreira
Millonarios
-
Mário Ramírez
Olimpia
-
Orlando Rojas
Sportivo Carapeguá
-
Reinaldo Ocampo
Tacuary
-
Alfredo Rojas
Olimpia
-
Damián Cirillo
UAI Urquiza
-
Juan Maldonado
Rubio Ñú
-
Jorge Cartaman
Independiente
-
Diego Ciz
ASA
-
Gilberto Penayo
Cerro Porteño
-
Jailson
3 de Febrero
-
David Mendieta
Chiapas FC
-
Alfredo Mazacotte
Nacional
-
Jorge Romero
Real Oviedo
-
Sergio Escalante
Sportivo Luqueño
-
Juan Duarte
Sportivo Carapeguá
-
Miguel Samudio
Libertad
-
Aureliano Torres
Guaraní
-
Cecilio Domínguez
Nacional
-
Mario Santilli
General Diaz
-
Cristian Jara
General Caballero
-
Javier Serafini
Lota Schwager
-
Abraham François
Thép Pomina Tien Giang
-
Inca
San Lorenzo
-
Alexander González
San Lorenzo
-
Diego Chamorro
Rubio Ñú
-
Angel Enciso
Sportivo Luqueño
-
Víctor Ferreira
Real Garcilaso
-
Tassyo
Tupã
-
Inreneo Collante
Guaraní
-
Luis Cabral
Guaraní
-
Carlos Recalde
Olimpo
-
Roberto Bonet
Guaraní Antonio Franco
-
Enzo Prono
Olimpia
-
Jorge Valdez
12 de Octubre
-
WHO WE ARE
CONTACT
ADVERTISE WITH US
FOUND AN ERROR?
FEEDBACK
RSS
© 2003-2024 ZOS, Lda. - All rights reserved.
18+ BeGambleAware.org